Hipnoterapia

Od 2014r. przeprowadza sesje Hipnoterapeutyczne osiągając doskonałe wyniki
w redukcji stresu oraz likwidacji wszelkiego rodzaju alergii szczególnie wziewnych.

Certyfikat zawodowy uzyskał w kwietniu 2014 r. szkoląc się u Janusza Gołyńskiego, jednego z najlepszych Hipnoterapeutów w Polsce, występującego również jako Ekspert  w programie Ewy Drzyzgi „Rozmowy w Toku”, w TVN.

Ciągle podnosi swoje zawodowe kwalifikacje uczestnicząc w kolejnych szkoleniach z poniższego zagadnienia.

Zanim zdecydujesz się na sesję poczytaj czym jest HIPNOZA. Być może cierpisz już wiele lat i nikt ci nie powiedział, że możesz się wyleczyć.

Jeżeli cierpisz na którąś z powyższych chorób lub chcesz zmienić swoje złe nawyki, to zapraszam na sesję Hipnoterapii w Toruniu lub Aleksandrowie Kujawskim.

Co to jest Hipnoza?

Hipnoza jest naturalnie występującym stanem umysłu. Podczas dnia wiele czynności wykonuje się w stanie transu np. oglądanie  telewizji, kiedy nie słyszysz niczego
co się dzieje dookoła Ciebie, jazda samochodem, zwłaszcza kiedy nie pamiętasz
np. 50 km drogi, tańczenie z osoba, która cię fascynuje itd… .

Jak długo istnieje człowiek, tak długo istnieje hipnoza, czyli stan umysłu, który pomaga nam w funkcjonowaniu. Jest to stan kiedy percepcja świadomości jest ograniczona a czynności są wykonywane automatycznie.

Jest wiele definicji HIPNOZY, o których możesz przeczytać w Internecie.

Poniżej przytaczam połączeniu kilku z nich, moim zdaniem dobrze opisujące powyższe zagadnienie.

HIPNOZA  to stan psychiczny, pośredni między snem a jawą (snem jednak nie jest) charakteryzujący się wzmożoną podatnością na sugestię. Wstępuje u ludzi często podczas dnia. Jest to pogłębiony stan koncentracji powodując ograniczenie spostrzegania tego, co jest poza polem koncentracji, czyli często informacji i bodźców, którymi niepotrzebnie zajmuje się świadomość, powodując szum informacyjny i uniemożliwiając skupienie się na danym zadaniu czy rozwiązaniu problemu. 


Za ojca nowożytnej hipnozy uważa się austriackiego lekarza Franciszka Antoniego Mesmera (1734 – 1815).

Jednym z badaczy tego zjawiska był portugalski ksiądz Jose Custadio Faria (1755-1819).

Współcześnie, czołowym ekspertem od Hipnozy – Hipnoterapii był Milton Hyland Erickson (1901 – 1980), amerykański lekarz, psychiatra.


Hipnoterapia (Metoda Lecznicza)  to sztucznie wywołany stan obniżonej świadomości (hipnozy), podobny do snu, wywołany przez Hipnotyzera w celu zwiększenia u osoby hipnotyzowanej, podatności na sugestię. Taki stan umożliwia naprawienie wielu procesów (problemów)  u osoby hipnotyzowanej, które w normalnym stanie świadomości są niezwykle trudne do zmiany lub wręcz niemożliwe.

Podczas sesji hipnoterapii osoba poddana hipnozie pamięta przebieg terapii, często rozmawia z hipnotyzerem. Zatem nie jest prawdą, że nic nie pamięta i jest pozbawiona swojej woli.

Trans hipnotyczny jest bardzo bezpieczny, ponieważ nawet w przypadku zasłabnięcia hipnotyzera podczas seansu (drastyczny przypadek) osoba hipnotyzowana, bez najmniejszego problemu wybudza się z transu… .

Podczas Hipnoterapii możesz w łatwy sposób odrzucić ograniczające Cię przekonania (które nabyłeś żyjąc w naszym społeczeństwie), byś mógł zaakceptować te nowe i wzmacniające nas.

Stan hipnozy jest optymalny, by wprowadzić zmiany w twoim życiu. Możesz odsunąć ograniczające cię przekonania, które powstrzymywały cię przed ruszeniem do przodu, do zdrowszego i szczęśliwszego życia.

Hipnoza jest doskonałym narzędziem do likwidowanie złych nawyków, mówiąc językiem komputerowym, do usuwania wirusów i złego oprogramowania w twoim umyśle, złych nawyków,  które blokują Twoje możliwości i niezwykle utrudniają Ci życie na wielu płaszczyznach psychofizycznych. Jeżeli tylko chcesz, za pomocą HIPNOTERAPII, możesz wprowadzić porządki w swoim umyśle, poprawić zdrowie czy zlikwidować nawyki i sposób myślenia, który odbiera Ci możliwość osiągania wielu SUKCESÓW.

Bardzo ważne… Ty musisz tych zmian chcieć.. inaczej nic się nie zmieni.

 

W czym HIPNOTERAPIA może Ci pomóc:

 

 • Alergia – 99% alergii jest uleczalna w transie
 • Fobie (lęk wysokości, strach przed małymi pomieszczeniami lub przed dużymi
               przestrzeniami, strach przed pająkami itd.)
 • Uzależnienia: alkoholizm, palenie papierosów, hazard, od komputera oraz inne
 • Bezsenność
 • Rozwój Osobisty:
  • poprawa koncentracji
  • szybsze uczenie się
  • zmiana złych nawyków
  • zwiększenie motywacji
  • zwiększenie pewność siebie
  • zlikwidowanie nieśmiałości
  • nauka autohipnozy
  • hipnoza sportowa
 • Depresje
  • Trauma

 • Zaburzenia seksualne – oziębłość, impotencja
  Obżarstwo
  • Bulimia
  • Anoreksja

 • Choroby Psychosomatyczne czyli chorobowe stany fizyczne, których przyczynami są Twoje stany psychiczne, wywołane przez wcześniejsze wydarzenia.  Lekarze szacują , ze ponad 80% to choroby PSYCHOSOMATYCZNE… czyli mające swoją przyczynę w Psychice Chorego.

oraz wiele innych… .

Hipnoterapia –   Cennik Sesji:

Pierwsza sesja + wywiad (90 minut)  – 200 zł

Każda kolejna sesja (60 minut) – 150 zł.